Sekcja: Q&A

Q&A


ILE TRWA ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I JAK PRZEBIEGA?

Na wizytę w Instytucie pięknych brwi zarezerwuj ok. 2h. Najpierw zadam kilka pytań o Twój stan zdrowia, dzięki którym upewnię się, że zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny. Później opowiesz mi o swoim wymarzonym kształcie brwi, kreski czy ust. Następnie wykonam rysunek geometryczny i wizualizację efektu końcowego. Razem wybierzemy ten najbardziej odpowiedni kształt oraz kolor. Opowiem Ci jak najlepiej pielęgnować skórę po zabiegu. Przystąpię do pigmentacji, a później już tylko będzie można podziwiać efekt końcowy.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

Najważniejszym krokiem przed umówieniem się na zabieg jest zapoznanie się z ewentualnymi przeciwwskazaniami (znajdziesz je w dalszej części Q&A). W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny. Zachęcam również do zaznajomienia się z regulaminem zapisu na makijaż permanentny (link do regulaminu w zakładce kontakt). Gdy masz już ustalony termin wizyty, bezpośrednio przed zabiegiem postaraj się nie pić kawy, napoi energetycznych oraz nie zażywać jakichkolwiek tabletek przeciwbólowych. Wszystko to może wpływać na rozrzedzenie krwi, a to utrudnia wykonanie zabiegu. Przed makijażem permanentnym brwi nie rób henny, ani regulacji minimum 3 tygodnie przed zabiegiem. Jeśli zapisałaś się na pigmentację kresek, odstaw odżywki do rzęs na 30 dni przed planowanym zabiegiem oraz zacznij suplementację wit. C, jeśli masz widoczne rozszerzone naczynia krwionośne na powiekach. Jeśli planujesz pigmentację ust, zadbaj o ich stan odpowiednio je nawilżając. Możesz także dzień przed zabiegiem zrobić delikatny peeling ust, aby pozbyć się suchych skórek.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ PO MAKIJAŻU PERMANENTNYM?

Miejsce poddane makijażowi permanentnemu goi się około 7 dni. Bądź wtedy uważna i dbaj o nie w następujący sposób: - utrzymuj w czystości, nie dotykaj palcami, - nie namaczaj wodą, zrezygnuj z długich kąpieli, basenu oraz sauny przez 2 tygodnie, - nie opalaj, chroń przed słońcem , nie korzystaj z solarium, - nie zakłócaj procesu gojenia, nie drap, nie zrywaj strupków, aby nie doprowadzić do powstania blizn. - używaj tylko maści zaleconej po zabiegu, - nie maluj, - po pigmentacji ust: pij przez słomkę, unikaj ostrych potraw.

CZY KOREKTA JEST W CENIE ZABIEGU I CZY JEST POTRZEBNA?

Korekta jest wliczona w cenę zabiegu. Można ją wykonać po miesiącu od pierwszej wizyty. Korekta gwarantuje 100% efekt zabiegu, dzięki skontrolowaniu i dopigmentowaniu miejsc, które tego potrzebują. Dzięki niej trwałość wykonanego makijażu wydłuży się. Będziesz mogła dłużej cieszyć się trwałością makijażu, a ja będę mieć pogląd jak Twoja skóra reaguje na pigment.

CZY ZABIEG JEST BOLESNY?

Zawsze powtarzam, że odczuwanie bólu to kwestia indywidualna. Dla niektórych będzie on odczuwalny bardziej dla innych mniej. Ale nie martwcie się zawsze używam znieczulenia.

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY?

Na to ja długo utrzymuje się makijaż permanentny ma wpływ wiele czynników. Chcę żebyś o nich wiedziała. Posiadaczki suchej skóry będą cieszyć się dłużej efektem, niż dziewczyny z cera tłustą czy mieszaną. U młodych osób makijaż utrzymuje się krócej, poprzez szybsze procesy złuszczania i odnawiania się skóry, niż u kobiet w wieku dojrzałym. Znaczny wpływ ma również układ odpornościowy oraz występowanie niektórych chorób i związane z nim przyjmowanie leków. Niestety słońce nie jest sprzymierzeńcem makijażu permanentnego. Czym więcej kąpieli słonecznych, tym większe prawdopodobieństwo odbarwienia na niepożądany kolor. Pamiętaj o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej z SPF 30 lub SPF 50 i nie korzystaj z solarium. Jeśli wybierasz się na zabiegi kosmetyczne, które mają na celu złuszczanie naskórka, tj. kwasy czy mikrodermabrazja, poproś o ominięcie brwi, trzymaj się również tej zasady podczas domowej pielęgnacji – to dla Twojego dobra, aby brwi się nie rozjaśniły. Metoda makijażu permanentnego, na którą się zdecydujesz również ma znaczenie, np. microblading, który daje naturalny efekt utrzymuje się krócej niż ombre, które pokrywa całą brew kolorem.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PRZECIWWSKAZANIAMI

BEZWZGLĘDNE /wykluczające z zabiegu/

- alergia na farby fryzjerskie i barwniki do pigmentacji,
- opryszczka w fazie aktywnej (czekamy do wyleczenia),
- ciąża,
- przyjmowanie antybiotyków,
- kuracja retinoidami (np. Izotek, Acnenormin, Curacne, Axotret, Isoderm, Izotziaja, Tretoskin),
- stosowanie leków miejscowo w obszarze zabiegu,
- łuszczyca lub bielactwo w fazie aktywnej (efekt Koebnera),
- nieustabilizowana cukrzyca,
- hemofilia (zaburzenia krzepliwości krwi),
- HIV, żółtaczka (WZW B, WZW C),

WZGLĘDNE /do konsultacji/

- przeziębienie, podwyższona temperatura,
- przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np. Apap, Ibuprom, Aspiryna),
- zabiegi złuszczające naskórek (do 4 tyg. przed zabiegiem),
- skóra tłusta, gruba, porowata (w przypadku brwi zabieg trzeba częściej powtarzać),
- świeżo opalona skóra,
- kuracja sterydowa (odstęp min. 2 miesięcy od zakończenia),
- zmiany dermatologiczne w obszarze zabiegu (np. trądzik, stany ropne, alergiczne, grzybicze, naczyniaki, liszaje, brodawczaki itp.)
- alergia na lidokainę (składnik znieczulenia),
- choroba autoimmunologiczna: zaburzenia pracy tarczycy, niedoczynność i nadczynność, łuszczyca, bielactwo (nie wiadomo jak zachowa się pigment),
- karmienie piersią,
- epilepsja,
- choroba nowotworowa,
- arytmia serca (leki klasy III wchodzą w reakcje ze znieczuleniem),
- tendencje do keloidów i blizn,
- przyjmowanie leków rozrzedzających krew (np. Acard, Ibuprom),
- przyjmowanie leków antydepresyjnych,
- nadpobudliwość i tiki nerwowe,
- choroby gałki ocznej, stwardnienia siatkówki, zapalenie spojówek, zabiegi operacyjne oczu (w przypadku makijażu powiek),
- stosowanie odżywek do stymulacji rzęs i brwi, przedłużone rzęsy (zalecana miesięczna przerwa przed zabiegiem),
- świeżo ostrzyknięte usta wypełniaczem (dot. makijażu ust),
- leczenie stomatologiczne (dot. makijażu ust),
- spożywanie alkoholu i środków odurzających w ostatnich 24 h.