Na długość utrzymania się makijażu permanentnego wpływ ma wiele czynników. Chcę żebyś o nich wiedziała.

RODZAJ CERY – Na tłustej i mieszanej skórze makijaż utrzymuje się krócej (do roku) niż na suchej (około 2-3 lata). Aby makijaż permanentny wyglądał estetycznie wymaga po tym czasie odświeżenia. Zapraszam wtedy do Instytutu na dopigmentowanie. Cena ustalana jest indywidualnie w zależności od stanu brwi.

ZDROWIE I TRYB ŻYCIA – Znaczący wpływ ma również układ odpornościowy oraz niektóre zmiany w organizmie jak np. ciąża, choroby tarczycy, przebyte choroby i związane z nimi leczenie mogące powodować szybsze rozjaśnianie pigmentu.

SŁOŃCE – Niestety słońce nie jest sprzymierzeńcem makijażu permanentnego. Częsta ekspozycja sprawia, że kolor szybciej blaknie. Aby temu zapobiec pamiętaj o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej SPF 50 (krem możesz aplikować dopiero na wygojone brwi permanentne), natomiast będąc w solarium zasłoń tę okolicę.

PIELĘGNACJA – Jeśli wybierasz się do salonu kosmetycznego/medycyny estetycznej na zabieg na twarz (np. złuszczający, rozjaśniający) śmiało poinformuj, że masz makijaż permanentny brwi/ust i poproś o jego ominięcie oraz zabezpieczenie np. tłustym kremem/wazeliną. To samo dotyczy pielęgnacji domowej (tj. peelingi, maseczki) – najlepiej omijaj brwi.

HENNA – Na ogół nie ma potrzeby robienia henny, chyba że swoje naturalne włoski na brwiach masz dosyć jasne lub siwe. Wtedy wystarczy nałożyć na kilka minut farbkę koloryzującą, która barwi sam włos (nie hennę). Pamiętaj, że częste robienie henny i trzymanie jej długo na skórze wpływa niekorzystnie na pigment.