Henna pudrowa/farba

Stylizacja brwi to nadanie brwiom indywidualnego kształtu poprzez geometrię (pomiar z rysunkiem), regulację (woskiem lub pęsetą) i koloryzację. W zależności od oczekiwań, oraz kondycji włosków koloryzacja zostanie wykonana farbą lub henną w odpowiedni dopasowanym kolorze. Zabieg kończymy pielęgnacją oraz makijażem w okolicach brwi.

Cena: 110 zł
Czas: 60 minut

Czym się różni henna od farby?

Henna jest w formie proszkowej, to głównie liście Lawsonii bezbronnej czy Indygo. Do zabiegu łączy się ją z wodą. Regularne zabiegi działają korzystnie na wzmocnienie i odbudowę kształtu brwi, a w miejscu ubytków zaczynają rosnąć nowe włoski. Henna pudrowa jest więc idealna dla osób, które chcą zapuścić brwi.

Farba jest w postaci żelowej, kremowej lub płynnej i miesza się ją z aktywatorem, tak jak farby do włosów. Nadaje piękny głęboki kolor i blask. Zarówno henny jak i farby występują w różnych odcieniach i tonacjach, które dobieramy indywidualnie do urody i wskazań.

Jak długo utrzymuje się efekt na włoskach i skórze?

Trwałość efektu jest kwestią indywidualną i zależy przede wszystkim od gęstości włosków. Najdłużej kolor utrzyma się na gęstych brwiach i grubych włoskach, krócej na cienkich i rzadkich, przeważnie to okres 4-5 tygodni. Co ważne efekt na samej skórze jest krótkotrwały ze względu na złuszczanie naskórka, wydzielanie sebum i codzienną pielęgnację. Dłużej utrzyma się na skórze suchej, niż tłustej. Jeśli masz przeregulowane brwi i mało włosków lepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie makijaż permanentny, który zagęści ubytki. Zapraszamy na bezpłatną konsultację.

Zalecenia po stylizacji brwi henną/farbą

Warto przestrzegać zaleceń pozabiegowych, aby utrzymać efekt jak najdłużej. Najlepiej w pierwszych dniach brwi przemywać tylko wodą, bez kosmetyków myjących i peelingów, aby niechcący nie domywać koloru ze skóry. Podczas pierwszych 24 h po zabiegu nie korzystać z sauny i basenów. Na noc zalecamy odpowiednią pielęgnację do brwi, którą zakupisz u nas w salonie.

Czy kolor henny/farby może wyjść nie taki jak oczekujemy?

Na niepożądany efekt kolorystyczny mogą mieć wpływ: zaburzenia hormonalne, ciąża, karmienie piersią, menopauza, antybiotykoterapia, skóra po chemioterapii, peelingach i retinolu.

Przeciwwskazania do wykonania henny pudrowej/farby

+ skóra bezpośrednio po zabiegach złuszczających, laseroterapii,

+ stany zapalne, trądzikowe w okolicy brwi,

+ skóra po opalaniu/solarium/samoopalaczu (efekt zabiegu okaże się mocniejszy),

+ alergia na PPD (parafenylenodiamine) – składnik znajdujących się w farbach i hennie (tych do brwi jak i farbach fryzjerskich) - jeśli nigdy w życiu nie miałaś farbowanych włosów i brwi warto najpierw przyjść na próbę uczuleniową,

+ przyjmowanie retinoidów,

+ niewygojony makijaż permanentny,

+ ciąża i karmienie piersią (ewentualne ryzyko uczulenia),

+ zbyt krótki odstęp od henny/farby (również tej wykonanej w domu),

+ przeziębienie, gorączka, kaszel, katar.

logo instytut pięknych brwi